Slovak version English version

.

Loch Lomond Fellow of Eternity "Lomko"

blue-merle pes kólie dlhosrstej, 58cm, plnochrupý, *10.08.2022

- Rodokmeň Lomka -

(ICh Inspire Black du Clos de Seawind x Himalayan Snowflake Fellow of Eternity)

profil Frederic Chopin6t2

Psík Lomond je prekrásny predstaviteľ plemena, ktorý si okamžite všetkých získa. Je nesmierne priateľský, ničoho sa nebojí, všetkým a všetkému sa teší. Je to mimoriadne elegantný pes s prekrásnym sladkým výrazom tváre, ktorý sa neustále usmieva. Jeho prednosťou je tiež krásne modelovaná hlava s výborne nasadeným uchom aj okom a dynamický pohyb. Už vo veku 1 roka splnil podmienky na získanie oficálneho titulu Junioršampión Slovenska.

Je pomenovaný podľa najväčšieho Škótskeho jazera "Loch Lomond" , tiež pod tou značkou nájdete kvalitnú Škótsku whisky. A keďže majiteľka Lomka aj jeho chovateľka majú obe špeciálny i osobný vzťah ku Škótsku, meno pre tohto výnimočného škótskeho ovčiaka bolo rýchlo rozhodnuté! :-)

Lomond je nositeľom skvelých línií, jeho matka Meggy je náš najkrajší odchov po sučke Fantaisii, ktorá pochádza z Holandska a je to jediná modrá sučka, ktorú kedy dala jej matka Biba- viacnásobná víťazka mnohých veľkých výstav v Západnej Európe. Otec, interšampión Inspire Black du Clos de Seawind vyhral nespočetné množstvo veľkých a špeciálnych výstav a na najväčšej Klubovej výstave kólií vo Francúzsku, kde býva prihlásených cez 200 kólií, si odniesol ocenenie za 2.najlepšieho psa.

 

Výsledky na výstavách psov:

DátumVýstavaRozhodcaVýsledok
18.08.2023 MVP Bratislava   Výborný 1, CAJC, CACIB-Junior
19.08.2023 MVP Bratislava   Výborný 1, CAJC, CACIB-Junior
03.09.2023 KV Rakúsko   Výborný 2
09.09.2023 Klubová výstava Prešov Brigita Kremser (A) Výborný 1, CAJC, Špeciálny víťaz mladých
splnené podmienky na titul Junioršampión Slovenska

 

Fotogaléria:

Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity Loch Lomond Fellow of Eternity