Slovak version English version

.

Šteniatka kólie dlhosrstej s PP na predaj 

♥ V prípade záujmu o šteniatko z našej ch.s. nás môžete kontaktovať  - MÁME šteniatka po fantastických rodičoch ♥ Viac informácii o šteniatkach tu.

Potešiť sa môžete aj krásnymi fotkami našich odchovaných šteniatok:

3weeks ch puppies collie web

 

Záznamy na šteniatka kólií berieme celoročne. Ak máte záujem o šteniatko z našej chovateľskej stanice z nasledujúceho plánovaného vrhu v tomto roku, prípadne v budúcnosti (vo farbe zlatej, trikolórnej, alebo blue-merle), alebo viac otázok, neváhajte nás kontaktovať. Pozrite si aj videá, ako sú šteniatka u nás odchovávané. A ak už na šteniatko čakáte alebo ho dokonca doma máte, rozhodne si prečítajte Praktickú príručku pre majiteľov kólií! :)

 ♥ Prehľad našich doterajších vrhov & šteniatok môžete nájsť v sekcii ODCHOVY. Pri každom vrhu nájdete milé fotografie zo života šteniatok u nás, aj v nových domovoch. 

Šteniatka chováme výlučne na zdravotne vyšetrených psoch s negatívnymi výsledkami. Po celú dobu žijú v tesnom kontakte s rodinou, kde kladieme dôraz na správny fyzický aj psychický vývoj každého drobčeka. Prečítajte si tiež: Čo určuje cenu šteniatka?

 

  Každému serióznemu záujemcovi o šteniatko kólie z nášho chovu odporúčame prečítať si: 

Čo znamená mať šteniatko kólie práve od nás?

Šteniatka u nás znamenajú veľký sviatok. Nie sme veľká chovateľská stanica a ani neplánujeme byť – mať mnoho kólií, a šteniatok ročne. Preto pokiaľ sa rozhodneme šteniatka kólií mať, plánujeme každý jeden vrh s tým vedomím, že je to to najlepšie spojenie dvoch kólií (matka – otec), ktoré sme mali možnosť v tú chvíľu uskutočniť.

Zdravé šteniatka

kolia dlhosrsta steniatka chovatelska stanica f vrh 27V prvom rade chceme odchovať zdravé šteniatka kólií. My tie šteniatka naplánujeme a tým „privedieme“ na svet, a preto za ne a aj ich nasledujúci život (u nových majiteľov) cítime veľkú zodpovednosť. A tak aj celý proces plánovania šteniatok a výberu psa je zameraný v prvom rade na zdravie.
V dôsledku toho použijeme na chov jedine sučku, ktorá má zdravotné vyšetrenia s výbornými, čistými výsledkami. To isté očakávame aj od krycieho psa. Preto vôbec nehľadíme ako na prvé na jeho víťazstvá, ale na to, či má dobré zdravotné vyšetrenia – pre nás najdôležitejšie sú vyšetrené kĺby a oči - ale hľadíme aj na všetky ostatné testy (vyšetrujeme všetko).
Ďalšími kritériami pri výbere psavhodný rodokmeň s výbornými líniami a vyrovnaná, priateľská povaha. Až potom sú výsledky výstav – my sa radšej presvedčíme o exteriérových kvalitách psíka sami, nie len na základe vyhratých titulov.
Vzdialenosť vybratého krycieho psa je až na poslednom mieste.

Režim a prostredie šteniatok u nás

Šteniatka majú u nás 24-hodinovú starostlivosť. Od prvej chvíle sme pri nich cez deň aj v noci, staráme sa o sučku, kontrolujeme a vážime šteniatka, sledujeme ich pokroky, otváranie očiek, prvé krôčiky… a hlavne ich veľmi ľúbime :-) Starostlivosť ale nechávame čo najprirodzenejšie, na sučku – ak všetko výborne zvláda. Sučka so šteniatkami sú stále s rodinou. Šteniatka si postupom času zvyknú na normálny chod domácnosti, na deti, na domáce spotrebiče, či ostatné domáce zvieratá. Po ich narodení ich chodí pravidelne mojkať mnoho ľudí – a zvlášť detí z našej širokej rodiny. Postupom času si počas dňa, pokiaľ počasie praje, šteniatka zvykajú aj na „život vonku“ – na záhradke.
Slovom, trávime s nimi všetok možný čas, aby sme novým majiteľom odovzdali malé kólie, dobre pripravené na samostatný život a ich ďalšie fungovanie.

55w c litter fellow of eternity 9Šteniatka sú niekoľkokrát odčervené, očkované, majú PP (rodokmeň), PetPas a čip. Majú taktiež vyšetrenie na dedičné očné choroby (CEA/PRA/kat.) klinicky, taktiež DM a MDR, prípadne aj PRA-rcd2 geneticky. Je to určitý náš štandard. Samozrejmosťou je pri šteniatku kúpno-predajná zmluva, základná výbavička - krmivko na prvé dni, deka či hračky s pachom maminy a súrodencov, a doživotný chovatský servis. Či poradiť pri výbere vhodného krmiva alebo výstroje pre šteniatko, pomôcť pri výcviku alebo postrážiť počas dovolenky. Budú to vždy „naše šteniatka“, ktoré sme mali nesmierne radi ešte skôr než sa narodili, a preto sa budeme tešiť, ak aj noví majitelia uvítajú kontakt i v budúcnosti, a nebude to končiť kúpou šteniatka

Naše šteniatka a výstavy psov

Každého záujemcu sa pri bližšom spoznávaní spýtame, či by mal záujem skúsiť so šteniatkom aj výstavy. Taktiež poznamenáme, že nie sú prvoradé – a za tým si aj stojíme. Aj to najnádhernejšie a najnádejnejšie šteniatko do chovu dáme radi i do rodiny, ktorá nemá veľké výstavné a chovateľské plány - ale kde vidíme, že ho budú ľúbiť a bude sa tam mať výborne. Samozrejme, nakoľko šteniatka plánujeme aj s ohľadom na možný budúci chov a spájame len kólie s výbornými európskymi rodokmeňmi a sami sa zúčastňujeme výstav vo viacerých štátoch Európy, veľmi nás poteší, pokiaľ noví majitelia záujem o výstavy (prípadne ďalší chov) prejavia. V tom prípade ich veľmi radi plne podporíme a pomôžeme ako vieme – od teoretických informácii, nacvičenie šteniatka, prípadne jeho predvedenie priamo na výstave.

Záujem o šteniatko kólie

V prípade záujmu o kúpu šteniatka dlhosrstej kólie nás môžete kedykoľvek kontaktovať. Mailom či telefonicky. Radi odpovieme na všetky Vaše otázky - nebojte sa pýtať a písať všetko, čo Vás zaujíma.

Záujemcovia o šteniatka sa nám ozývajú v priebehu celého roka. Šteniatko nemôžeme sľúbiť nikomu, pokiaľ sa nenarodia. Berieme len záznamy na predbežné rezervácie. Po narodení vyberáme zo záujemcov, s ktorými sme si sľúbili zostať v kontakte ohľadom šteniatok, či už to bol týždeň, alebo rok. Budúcich majiteľov vyberáme aj podľa toho, koľko kto na šteniatko čaká (samozrejme má to vplyv a verte nám, my sme na naše kólie tiež čakali, ale stálo to za to), a taktiež podľa toho, kto vie reálne poskytnúť šteniatku domov plný lásky, a kto vie, prečo chce šteniatko práve od nás. A my sa už potom s Vašou pomocou každému posnažíme vybrať šteniatko "na mieru", tak, aby bolo ako stvorené do Vašej rodinky. Uprednostňujeme výber konkrétneho šteniatka až keď majú pár týždňov - aby sme dokázali dokonale napasovať konkrétne šteniatko k novým majiteľom aj povahovo.

Preto budeme veľmi radi, keď nám napíšete o Vás niečo viac - o Vašej rodinke, Vašich očakávaniach od psíka, a naopak, čo Vy čakáte od neho.

Náš život s kóliami všetkým ponúkame ako "na dlani" práve preto, že si vážime serióznych záujemcov o plemeno, a chápeme, ak o "svojich potencionálnych" chovateľoch chcú vedieť čo najviac. :-) Viac si môžete prečítať v sekcii "O nás".

 

MVDr. Katarína Schmiesterová
Fellow of Eternity - chovateľská stanica dlhosrstých kólií