Slovak version English version

.

Novinky v našej chovateľskej stanici kólií

 
14.09.2023: 

luxocajcV prvý júlový víkend sme sa zúčastnili medzinárodných výstav v Košiciach (Veľká Ida), ktoré boli posudzované špecialistami na plemeno. Oba dni sa zúčastnila naša Georgiana, ktorá získala 2x CACIB, výhru spomedzi sučiek. Náš nádherný Imperial Gold bol ocenený ako 2xCACIB a aj 2x najlepšia kólia na výstave (BOB). Mladá blue-merle nádej Luxury Sky si v silnej konkurencii odniesol 2 víťazstvá s titulmi CAJC a CACIB-J.

Luxury Sky taktiež absolvoval všetky zdravotné vyšetrenia s výbornými výsledkami a bol oficiálne zaradený do chovu ako chovný jedinec. Prvé vrhy sa aktuálne rodia aj po našom úspešnom psíkovi Imperial Gold.

V auguste náš odchovanec Loch Lomond vyhral 1.miesta na medzinárodných výstavách v Bratislave a spolu s výhrou na Špeciálnej výstave oficiálne splnil podmienky na získanie titulu Junioršampión. Srdečne blahoželáme jeho majiteľke, sme na vás pyšní :) V zahraničí na výstavách nás reprezentovala aj Lentilka v Česku, Fernet Stock v Belgicku, Camembert v Holandsku a Cicero v Poľsku.

Veľmi úspešná je aj naša odchovankyňa Haribo v Maďarsku - sučka je aktívna agiliťáčka a s majiteľkou už zbierajú výhry v oficiálnych agility pretekoch.

harley bisZlatý klinec tejto výstavnej sezóny bol v Prešove, kde sme sa 09.09.2023 zúčastnili Špeciálnej výstavy kólií, kde posudzovala slovinská špecialistka na plemeno, p. Brigita Kremser. Naša hviezdička Imperial Gold získal najvyššie tituly, vyhral ocenenie Najlepší pes, Najlepšia kólia výstavy a Najlepší jedinec celej výstavy (BIS) spomedzi viac než 60 prihlásených sútažiacich psov! Georgiana bola len o "trochu menej" úspešná, keďže bola ocenená ako Najlepšia sučka medzi dlhosrstými kóliami. Obaja tiež vyhrali 1. miesto v súťaži Najlepší pár psov. Mladý Loch Lomond zvíťazil v kategórii mladých psov, Luxury Sky bol na krásnom 2. mieste a Hilfiger v triede psov dospelákov dosiahol ohodnotenie Výborný 4. Je pre nás obrovským úspechom a motiváciou že naše kólie, tak ako ich chováme, sú špičkové zvieratá nielen v našich očiach... Ďakujeme všetkým majiteľom, ktorí sa zúčastnili výstavy spolu s nami a všetkým priateľom, ktorí nás podporovali.

Na stránku postupne dopĺňame vrhy z posledného času, aj fotografie mnohým odchovancom. Prajeme príjemné prezeranie fotiek. ♥

 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

26.04.2023: 

Na stránku sme doplnili vrh N - narodili sa nám šteniatka zo zahraničného krytia. ♥

01V marci sme sa zúčastnili medzinárodných výstav poblíž Belehradu (Srbsko) kde si naše kólie odniesli najvyššie hodnotenia spomedzi konkurencie kólií z niekoľkých krajín! Georgiana získala šampionát aj CACIB tituly na interšampióna a oba dni bola vyhodnotená ako najlepšia sučka kólie! Jej syn Imperial Gold bol obidva dni ocenený ako víťaz tried, získal tituly na interšampióna a oficiálne sa stal šampiónom. Oba dni vyhral titul BOB - najlepšia kólia výstavy. Premiéru mal aj nádejný blue-merle psík Luxury Sky Fellow of Eternity ktorý sa oba dni umiestnil ako Veľmi nádejný s titulom Najlepšie šteňa v plemene. Ďakujeme majiteľom za skvelú starostlivosť.

lucenec202322.4.2023 sa konala najväčšia každorocná výstava Klubu chovateľov kólií a šeltií. Z prihlásených 92 jedincov sa stala absolútnym víťazom naša sučka Georgiana ktorá súťažila v triede šampiónov, bola ocenená ako najlepšia kólia v plemene a aj najlepší pes celej výstavy! Sme nadšený z výsledkov a posudzovania špecialistu a chovateľa kólií z Nemecka - pána Michaela Wirtha. Pred dvomi rokmi na rovnakom mieste výstavu kólií vyhral práve Džordžin syn Imperial Gold. Svoje triedy vyhrali aj Imperial Gold (silná otvorená trieda) a dorastenec Luxury Sky. Prekrásne sa prezentovali aj ostatní prihlásení psíkovia od nás - šteniatka z vrh L mali všetky hodnotenie Veľmi nádejný a Kokoska s Idylkou sa v silnej konkurencii dospelých sučiek umiestnili na fantastickom 2. a 3. mieste! Blahoželáme všetkým rodinkám našich "šteniatok", ďakujeme za prezentáciu, a najmä nás teší fakt, že na tieto výstavy vždy radi prídete, urobíte si výlet, môžeme sa stretnúť a všetci zažiť pekný deň plný zážitkov :)

 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

01.02.2023: 

Na stránku sme doplnili vrh L v sekcii odchovov - prekrásne šteniatka sa narodili našej mladej sučke Himalayan Snowflake. Z tejto skvelej kombinácie vzišlo 6 šteniatok, ktoré už robia veľkú radosť svojim rodinám.

Pred zaradením do chovnosti absolvovalo niekoľko našich mladých jedincov zdravotné vyšetrenia s výbornými výsledkami - čisté kĺby a klinicky zdravé oči u certifikovaného špecialistu nám vždy spravia veľkú radosť!

Behom minulého roka sme sa zúčastnili niekoľkých väčších i menších akcií. Naše kólie hviezdili na Špeciálnej výstave kólií v roku 2022, ktorá bola posudzovaná dlhoročným zahraničným chovateľom a špecialistom. Niektoré z našich psov vyhrali titul víťaz triedy, Georgiana sa stala najlepšou sučkou v plemene a jej syn Imperial Gold najlepším psom v plemene. Sme veľmi hrdí na tento úspech v konkurencii krásnych zvierat z iných chovov! Georgiana sa potom zúčastnila niekoľkých medzinárodných výstav v zahraničí, kde sa jej darili pekné úspechy, napríklad Víťaz v plemene, BOB a čakateľstvá na Interšampiónsky titul v Slovinsku aj Rumunsku.

Prvýkrát sa sal otcom náš nádherný mladý krycí pes Imperial Gold Fellow of Eternity. Želáme mu veľa rovnako krásneho potomstva, ako je to prvé ♥

Postupne dopĺňame fotografie zo života našich kólií aj našich odchovancov v rodinách, aj výstavné výsledky, ktoré dosahujeme behom celého roka v rôznych krajinách.

 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15.10.2021: 

kolia dlhosrsta collie rough koblizka 1Keď človek robí aktulizáciu stránky takmer po roku, ťažko je rozhodovať sa, kde vôbec začať. Tak v prvom rade, máme sa výborne, užívame si bežný a reálny život s našimi kóliami, sme radi každému kontaktu od majiteľov, teší nás aj každý príchod šteniatok, pekný výlet či výstava. Takže čo sa u nás dialo v posledných mesiacoch? :)

- na stránke sme doplnili tohtoročné šteniatka, odporúčame pozrieť si sekciu odchovy. Takisto všetkým odchovancom z predošlých vrhov sme pridali krásne fotografie z ich života, ktoré dostávame od nových majiteľov

- uvádzame na stránke troch mladých, nových krycích psíkov, ktorých u nás máme po splnení podmienok chovnosti. Naši dvaja interšampióni Asan a Damien majú zas o rok viac, ale napriek tomu sa stali za posledné mesiace ešte otcami pekných vrhov, takže sú stále "pri plnej sile" :)

- máme radosť z výsledkov vyšetrení, ktoré sa postupne mladým jedincom robia a aj veľmi dobre vychádzajú - vidíme, že sledovať zdravotné hľadisko a v chove používať iba vyšetrené jedince s čistými výsledkami má svoj (veľký) význam. Postupne výsledky dopĺňame.

- po 2 rokoch sa konečne konala Klubová výstava kólií z nášho Klubu. Kto bol celkový víťaz a vyhral všetko čo sa dalo? Náš ani nie ročný Imperial Gold na svojej prvej výstave vyhral titul najlepšej kólie medzi všetkými 70timi prihlásenými. Svoju triedu vyhrali aj 11-ročná "starká" Samantha, šampión Asan, mladé sučky Himalayan Snowflake a zlatá Ishtar, a prekrásne sa prezentovali i Jumanji, CarlisleKokoska a Krowka, aj trikolórik Hilfiger. Konkurencia v každej triede bola silná a o to viac nás teší tento úspech medzi (nielen) slovenskými chovateľmi. Sme radi, že majiteľom sa atmosféra výstavy páčila. 

 - v zahraničí za nás vyhrávali na výstave: Fernet Stock v Belgicku, mladá Haribo v Maďarsku, Bondy v Španielsku, Cicero aj Imperial Gold v Poľsku a Haydna čaká premiéra aj v Anglicku. Máme veľkú radosť z ich prvých priečok, naše kólie sa nestratia ani vo svete. Haribo navyše behá súťažne agility, a povieme vám, za taký drive by sa nehanbila ani nijaká border kólia :)

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12.11.2020: 

Táto aktualizácia sa nesie najmä v podobe nových fotografií našich krásnych odchovancov. Odporúčame sekciu "Odchovy" kde nájdete fotografie zo života všetkých našich šteniatok, ktoré robia radosť svojim rodinám a sú patrične ľubené. Každá fotka či video v mailíku a messengeri nás vždy poteší, ďakujeme! Najviac fotiek sme tentokrát pridali zo života ešte rastúcich šteniatok z posledných vrhov. Prajeme príjemné prezeranie :)

Dávame do pozornosti aj našich úspešných krycích psíkov, ktorí majú šancu posúvať skvelú krv nášho chovu u chovateľov na Slovensku i v zahraničí. Prvé potomstvo nášho Espresska je mimoriadne vydarené, rovnako tak krásny a početný vrh sa narodil Davidoffovi v Poľsku. V Česku sa stal otcom už skúsený Cicero, a čoskoro očakávame narodenie šteniatok po našom Asanovi, tiež v zahraničí. Damienko je zas starým otcom vydarených šteniatok v Holandsku. 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

03.08.2020: 

Voľný čas v krásne letné dni trávime najmä vonku, a preto je čas pri PC vzácny. Takže...

Medzičasom sa stihli narodiť, vyrásť a odísť do svojich rodiniek krásne šteniatka z vrhu CH. Fantastický vyrovnaný vrh s veľkými, silnými a prekrásnymi šteniatkami, ktorý vzbudil veľký záujem aj u zahraničných chovateľov, nás aj vnútorne povzbudil že to, čo v chove robíme, veríme že dobre robíme. Šteniatka zlatej farby po dlhej dobe urobili radosť najmä majiteľom a rodinkám, ktorí na šteniatko u nás čakali naozaj dlhú dobu, niektorí aj cez dva roky. S radosťou Vám šteniatka predstavujeme na ich samostatnej stránke. Nájdete tam info a foto od narodenia, fotky aj od nášho profi fotografa i milé zábery už z nových domovov. ♥

Výstav veľa nie je, prezentoval nás zatiaľ na jednej v Belgicku náš perfektný Fernet Stock. Jeho brat Frédéric Chopin zo Slovenska bol na zdravotných vyšetreniach ktoré dopadli fantasticky - a zároveň splnil podmienky chovnosti prvej kategórie. Odporúčame sledovať aj Instagramovú stránku šikovnej Chii z Česka, ktorá v 2 mesiacoch už ovláda sadni, ľahni, otočku aj labku, aj nám je so svojou paničkou veľkou inšpiráciou - sami môžete usúdiť z videa na ich stránke. Videá dostávame aj od Haribo z Maďarska, ktorá v 4 mesiacoch zvláda tréningy agility ako profesionál, trénerky sú z nej nadšené. 

Nové fotografie si určite prezrite od našich šteniatok z vrhu H, ktoré dostávame od majiteľov. Z dospeláckych sme doplnili fotky našej krásnej Funtastic Lady z Holandska, Eywe a Cicerovi z Poľska, nádherné obrázky nám poslala aj Dahlia zo Slovenska. Ďakujeme všetkým majiteľom!!

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

01.05.2020: 

6w kolia dlhosrsta steniatka 1Jar je už v plnom prúde a naše šteniatka sa rozutekali do nových domovov, aby mohli robiť radosť svojim rodinám. Pred odchodom sme absolvovali ateliérové fotenie na pamiatku a ako sa im darí si môžete pozrieť na ich stránke "H vrhu". Želáme im mnoho radostí a krásnych chvíľ v živote! ♥

Veľmi nás teší aj potomstvo v zahraničí - Cicero aj Debussy sa stali prvý krát otcom krásnych vrhov - a Debussy "premiéroval" hneď s 8 šteniatkami :)

2020 georgiana fellow of eternity collie rough 2Nové fotografie má aj náš leví kráľ Davidoff, ktorý sa taktiež stane otcom túto jar. Odporúčame prezrieť si aj najnovšie fotky našich zlatých - babky Samanthy, jej syna Asana a vnučky Georgiany. Keďže sme mali nejaký čas, spravili sme im aj prekrásne trojgeneračné fotografie :) 

 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

09.03.2020: 

3w h puppies collie rough blue merle 2Rok 2020 sme začali nádhernými novinkami - privítali sme na tomto svete v našej chovateľskej stanici nový vrh. Šteniatka "H"v trikolórnej a blue-merle farbe a majú sa k svetu. Takých obríkov sme ešte nemali, a to už vôbec nie pri takom početnom vrhu. Každému šteniatku sme vytvorili na webe aj samostatnú stránku, odporúčame vám prezrieť si krásne fotografie. Už sa začínajú prejavovať a milujú ľudskú pozornosť. 

Náš ročný chlapec "Fellow", trikolórik Fernet Stock Fellow of Eternity, ktorý býva v Belgicku, sa 1.3.2020 sa zúčastnil výstavy v Belgickom Herve a vyhral svoju triedu, titul Najlepší junior aj titul Najlepšia kólia na výstave, BOB. Veď uznajte, vyzerá ako profesionál, kto by povedal že je to ešte len ´odrastené šteniatko´ :) Je to fantastický úspech v jeho veku. Už starší Debussy v Poľsku 9.2.2020 na medzinárodnej výstave v Katowiciach získal CAC a res.CACIB, čím dokončil aj titul šampióna, gratulujeme!!!

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

30.12.2019: 

kolia dlhosrsta rodina 1Veríme, že ste prežili pohodové a požehnané Vianoce a prajeme Vám všetko dobré do Nového roku! Tentokrát budeme pri aktualizácii veľmi struční a vynecháme výstavné a športové úspechy našich kólií. Prostredníctvom fotiek Vám prinášame niečo z nášho súkromia a života s kóliami :) O tom, ako sme trávili posledné mesiace Vám povedia viac práve fotografie v tomto albume, ktoré sme nahrali. Samostatnú galériu sme vytvorili pre fotky z hrebeňovky na Malý Kriváň.

maly krivan 7

Naozaj krásne nové fotografie maju naše modré perly Frédéric Chopin a jeho rovnako elegantná mama Fantaisie, trikolórny krásavec Damien, a zo zlatých naša mladá radosť Džordža, ktorá zachvíľu oslávi 1 rok a naša najstaršia Samantička

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14.10.2019: 

2apol davidoff fellow of eternity 1Jeseň patrí ako vždy aj našej Špeciálnej výstave kólií 12.10.2019, ktorú každoročne organizuje slovenský Klub chovateľov kólií. Najmladšia Georgiana sa prezentovala v triede dorastu a jej otec Asan zvíťazil v silnej triede šampiónov, kde získal prvé miesto V1, CAC. Naša najstaršia, už 9-ročná Samantha bola v triede šampiónov posúdená ako Víťaz triedy, CAC, Špeciálny víťaz a vďaka svojmu perfektnému pohybu nakoniec získala aj titul BOS, Najlepšia sučka v plemene! V závere dňa ju porazil iba jej vnuk, náš odchovanec Davidoff, ktorý naozaj hviezdil na tejto výstave. Získal titul víťaza najobsadenejšej triedy na výstave, CAC, Špeciálny víťaz a BOB, tj. najlepšia dlhosrstá kólia na výstave. Na výstave sa krásne predviedlo aj Damienove a Sunnyho potomstvo zo Slovenska aj Poľska. Gratulujeme všetkým majiteľom k dosiahnutým úspechom, fotogalériu z tohto víkendu doplníme v priebehu najbližších dní.

holandsko vystavaA trošku noviniek zo sveta: "Fellow" Fernet Stock sa zúčastnil výstavy v Belgicku kde vyhral Najlepšie šteňa spomedzi všetkých plemien. Náš Cicero bol ocenený ako BOB (najlepšia kólia v plemene) na výstave v Poľsku. Damienova dcéra v Holandsku vyhrala Najlepšiu sučku kólie na ich klubovej výstave a aj Asanova dcéra v Írsku opäť bodovala na výstavách. Tešia nás aj úspechy Damiho syna v Česku, ktorý aktívne behá agility. Trikolórka Eywa úspešne dokončila šampionát krásy výhrou na výstave v Poľsku, a Camembert s Eloisee z nášho chovu sa stali rodičmi krásneho vrhu v Belgickej chovateľskej stanici. Camembert sa stal dokonca hneď otcom dvoch vrhov.

6m facebook fame fellow of eternity 1Postupne dopĺňame nové fotografie k našim psíkom aj našim odchovancom, takže pokiaľ má niekto trochu času na "surfovanie" po stránke tento týždeň, môže popozerať ako nám mládež dospieva: odporučam nádherné fotografie v profiloch psíkov: Facebook Fame, Eywa, Davidoff, Georgiana, Fernet Stock, Funtastic Lady a Frédéric Chopin.

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

07.08.2019: 

6m espresso fellow of eternity 2V prvý augustový víkend sme si spravili výlet do Rakúskeho Neunkirchenu, kde posudzovala britská špecialistka, dlhoročná chovateľka a posudzovateľka Gwen Beaden. Prvý krát sa vystavoval mladý Espresso - ktorý sa vo výstavnom kruhu správal ako profík a nielen že vyhral svoju triedu, ale zvíťazil aj medzi ostatnými dospelými psami a získal titul najlepšieho dospelého psa - Klubový víťaz! Jeho matka Blanche sa vystavovala vo veľmi silno obsadenej triede sučiek - šampióniek. Svoju triedu vyhrala, bola ocenená ako najlepšia sučka kólie a nakoniec aj najlepšia dlhosrstá kólia na výstave - BOB. Čerešničkou na torte boli záverečné súťaže, kde "malá" Georgiana získala titul BIS puppy - najlepšie šteňa výstavy, spomedzi všetkých plemien. Je to ďalší veľký úspech pre naše kólie. Veľká vďaka patrí rodinám, ktoré sa o "naše šteniatka" výborne starajú a majú v nás dôveru zveriť ich do našich rúk aj na výstavu.

spolocnaPresskovi sme do galérie pridali nové fotografie a čoskoro obdržíme aj certifikát z RTG vyšetrenia. Pressko bol spolu s ďalšími 3 našimi dospelými kóliami prešetrený na dedičné očné ochorenia - všetci majú čisté výsledky.

V Belgicku sa náš trikolórny krásavec Fernet Stock zúčastnil medzinárodnej výstavy v Luiku, kde získal prvé miesto so známkou Veľmi nádejný 1 :) Viacerým odchovancom pridávame do ich kariet nové fotky, ktoré nám majitelia zasielajú. Ďakujeme :)

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

16.07.2019: 

Džordža na fotografii so svojou babkou Samanthou a otcom AsanomNastal čas zhrnúť uplynulé mesiace. Na stránkach šteniatok z vrhu F nájdete už fotografie z nových domovov, rozutekali sa nám do sveta. A aby nám ľúto nebolo, ani my sme jednému drobčekovi neodolali... Predstavujeme Vám novú členku našej rodiny - zlatú Džordžu, celým menom Georgiana Fellow of Eternity ♥ 

3r Blanche Fellow of Eternity 2Obrovský úspech sme zožali na medzinárodnej výstave vo Veľkej Ide 7.7.2019, kde sa naša Blanche spomedzi takmer 1500 psov umiestnila na stupni absolútnych víťazov. Je to nesmierne veľký úspech pre nás, aj pre celé plemeno. Kólie totiž na stupni víťazov zo všetkých plemien vídať veľmi raritne. Obidva dni na výstave Blanš získala titul Najlepšej kólie v plemene na výstave a splnila tak aj podmienky na Slovenského šampióna krásy. Spoločnosť nám robila aj malá Džordža, pre ktorú to bola premiéra. Už v šteniatkovskej triede mala konkurenciu a na obidvoch výstavách získala prvé miesto a známku Veľmi nádejná 1. 

14.7.2019 sme sa vybrali na výstavu do Poľska. Asanko bol ocenený ako najlepší pes a nakoniec získal aj titul najvyšší - BOB, víťaz plemena spomedzi kólií. Malá Džordža bola na výlete tiež a vyrala šteniatkovskú triedu aj s titulom Najlepšie šteňa v plemene. Najlepšiu sučku spomedzi kólií získala dcéra nášho Asana - slovenská sučka Kayleen Amnis Rhei. V predošlý deň vyhrala BOB, tj víťaz plemena, sučka z Poľska - no opäť je to v rodine, keďže to bola dcéra nášho Damiho. :) Veľmi sa tešíme a ďakujeme priateľom z chs. Amnis rhei za milú spoločnosť ♥

3r Bond James Bond Fellow of Eternity 8V predošlých mesiacoch sme dostávali aj správy zo zahraničia. V Belgicku odštartoval výstavnú kariéru Fernetík, ktorý má na konte už výhry v triede šteniatok na medzinárodných výstavách. V Španielsku bol úspešný na sútaži náš Bondy a jeho sestra Blanche bola v júni v poľskom Krakowe a vyhrala triedu šampiónov u sučiek s výsledkom CWC, r. CACIB. V Poľsku má niekoľko krásnych víťazstiev za sebou naša Eywa a Debussy, ktorí už zopár titulov majú a  na získanie šampionátu im chýba už iba jeden posledný. Reprezentoval nás tiež Cicero a aj jeho brat Camembert v Belgicku.

Davidoff Fellow of Eternity 1Aby sme nezabudli, v celoročnej súťaži TOP PES, ktorú každý rok náš Klub chovateľov kólií organizuje sme získali viacero prvých miest. Ani nejdeme rozpisovať... Snáď jedno, čo pre nás bolo výnimočné je víťazstvo Davidoffa, ktorý získal absolútne prvenstvo v kategórií najlepší mladý pes za rok 2018. Ďakujeme jeho rodinke za ich záujem a excelentnú starostlivosť. Aj tohto roku na oboch Klubových výstavách v Lučenci (13.-14.4.2019) vyhral prvé miesto tak isto ako jeho otec Asan v staršej kategórii, a obaja tak súťažili spolu o titul najlepšieho psa spomedzi kólií! :)

Z pravidelných správ od majteľov vyberáme nejaké nové fotky - pridali sme ich viacerým našim odchovancom. Ak máte chvíľu čas, pokojne si prezrite ako nám rastú naše šteniatka a ako sa majú vo svojich rodinkách ♥

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

01.02.2019: 

02Nie len Nový Rok sme v uplynulom čase privítali, ale aj novonarodené šteniatka z vrhu F ♥ 

Na zdravotných testoch boli Davidoff, Dahlia aj Cicero - výsledkom sú excelentné kĺby a čisté oči. Tešíme sa perfektným správam a gratulujeme majiteľom

A krátke správy zo zahraničia - Camembert sa v Belgicku stal otcom 10 šteniatok vo vrhu, Damienovi sa narodil krásny vrh v Poľsku, naši Debussy a Eywa vyhrávali na výstavách v Poľsku a Bond - James Bond opäť v Španielsku. Veľmi sme na nich hrdí, sme radi že sa naše kólie páčia aj za hranicami :-)

Čo nás poteší ešte viac, sú nové fotky od majiteľov: EspressoEywaDahliaBellinda, Elleya aj Cucumber. Vždy je potešujúce nájsť si behom dňa mailík či MMSku s pozdravom a milou fotkou. Ďakujeme!!! :)

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

02.10.2018: 

Po horúcom a stále nekončiacom lete sme sa zúčastnili v septembri aj druhej veľkej Klubovej výstavy v Malom Lapáši. Bolo prihlásené veľké množstvo kólií a posudzovať prišli kvalitní francúzski rozhodcovia. Najväčší úspech žali naši chlapci, Davidoff vyhral silno obsadenú triedu mladých psov a titul Špeciálny víťaz mladých! Jeho otec Asan sa umiestnil prvý v takisto silno obsadenej kategórii dospelých psov v otvorenej triede  a splnil podmienky na získanie Klubového šampióna krásy! Na krásnych miestach sa zúčastnili aj naša Samantička, Damien, Carisma Cara, Dahlia a Hanka. Môžete si pozrieť aj pár fotiek z výstavy, kým sa podarí nájsť čas na fotoalbumy aj na web-stránke...

Výstavné úspechy odchovancov už ani nestíhame všetky zapisovať... Jamens Bond vyhral na národnej výstave v Španielsku ocenenie za najlepšiu kóliu na výstave a 3.miesto spomedzi všetkých pastierskych psov, Carlisle vyhral opäť triedu na výstave v Maďarsku, Bublinka vyhrala triedu dospelých sučiek na Klubovej výstave v Česku, Debussy vyhral triedu mladých na výstave v Poľsku, Eywa sa zúčastnila výstav v Poľsku, jej sestra Eloisee výstav v Belgicku a Dalinka na Slovensku. Davidoff vyhral trikrát za sebou na veľkých výstavách v konkurencii titul Najlepšej mladej kólie a podarilo sa mu získať titul Junioršampióna! Majiteľom gratulujeme, sme hrdí na každý úspech!!

No ešte viac nás tešia nádherné fotografie, ktoré nám od rodín odchovancov chodia, a preto Vás pozývam pozrieť si pri káve doplnené fotogalérie s novými fotkami kólií z našej chovateľskej stanice: Blanche, Brahms, Davidoff, Asan, Espresso, Dahlia, Cucumber, Adelaide, Bellinda, Eowyn, Captain Morgan, Donatello, EloiseeCarpe Diem, Carlisle, Bond-James Bond, Debussy, Elleya a černoška Eywa.

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

16.07.2018: 

Leto už je v plnom prúde a my si konečne vyhradíme aj chvíľku času na aktualizáciu, nakoľko dostávame mnoho milých správ od našich odchovancov :)

Krásavec Davidoff sa zúčastnil prvej medzinárodnej výstavy (v Nitre) a zožal obrovský úspech, vyhral triedu mladých a aj najlepšieho mladého v plemene - Junior BOB. Bublinka bola úspešná na svojej prvej výstave pri prísnej pani rozhodkyni, špecialistke z Británie a získala 3. miesto na Klubovej výstave v Česku v obrovskej konkurencii! Cicero v Poľsku vyhral prvé dospelácke triedy na výstavách s čakateľstvom na šampionát, Bond-James Bond sa umiestnil na 2.mieste na výstave v Španielsku, černoška Eywa na dvoch medzinárodných výstavách v Poľsku vyhrala prvé miesta a titul "Najlepšie šteniatko". Aj v Belgicku nás opäť reprezentovali na výstavách Camembert a Eloisee. Všetkým majiteľom aj touto cestou gratulujeme a úprimne sa s nimi tešíme.

My sme sa tiež zúčastnili výstavného víkendu v Maďarsku - v Miskolci a Szerenci. Asan vyhral v triede šampiónov a na jednej z výstav bol ohodnotený aj ako najlepšia kólia na výstave, Karlik začal svoju dospelácku kariéru výhrou triedy, a sučky Fanta s Hankou na všetkých troch výstavách porazili svoje konkurentky a stali sa víťazkami tried s čakateľstvom na šampionáty. Výstavu po dlhom čase sme si užili a čoskoro pridáme aj celý album s fotkami.

Blanche a Adelka boli televíznymi hviezdami - moderátorka si ich vybrala za parťáčky na natáčanie do televíznych novín :) Okrem toho boli účastníčky niekoľkých kynologických seminárov a Carlisle sa zúčastnil okrem výstav aj športového podujatia - canicrossu v Košiciach.

Nové fotky majú naše krásne odchovy DavidoffBond-James BondDahliaEspresso, Bouboulina, EywaElleya, Carpe Diem, Captain MorganCicero, Candy Crush a Carlisle. Doplnili sme pár fotiek aj našim kóliam: AsanFantasy  Adelaide aj Hanka.

Doplnili sme aj galérie potomstva Asanapotomstva Damiena. Robí nám radosť sledovať ich vývoj a šťastný život v rodinách a u chovateľov v rôznych štátoch. Veľmi si ceníme a tešíme sa, že sú s nami niektorí majitelia v kontakte. V uplynulých týždňoch zoznamenali veľké víťazstvá napríklad Damkove deti v Holandsku, Maďarsku, Poľsku, Česku a aj Asankove deti v Írsku, Poľsku, Česku aj na Slovensku....

Máme pre Vás pripravené aj fotogalériu z našich jarno-letných výletov a trávenia voľného času, a tiež galériu z výletu v Maďarskom Miskolci a z výstavy v krásnom parku pri zámočku... Budú pridané v priebehu tohto mesiaca, keď vyriešime technický problém v administrácii webstránky :)

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

17.04.2018: 

Za posledné dva mesiace sa nám nazbieralo veľmi veľa noviniek....

14.4.2018 sme sa zúčastnili Klubovej výstavy (fotogaléria) s posudzovaním renomovaných rozhodcov zo zahraničia - Harald Steinmetz z Nemecka a Bev White z Anglicka. Bola to výborne zorganizovaná výstava s príjemnou atmosférou. V prvom rade ďakujeme majiteľom šteniatok, ktorí sa rozhodli zúčastniť sa akcie - veľmi radi sme vás opäť videli!

Naša chovateľská stanica sa umiestnila na 1. mieste v záverečných súťažiach o najlepšiu ch.s. výstavy. Asan vyhral triedu s výsledkom Výborný 1, CAC a následne sa stal Klubovým víťazom spomedzi dospelých víťazov - psov. Splnil tým aj podmienky na získanie prestížneho titulu Klubový šampión. Dahlia vyhrala triedu mladšieho dorastu a v záverečných súťažiach ako profesionál získala titul najlepšieho dorastenca výstavy. Constantine sa umiestnil v silne obsadenej triede mladých psov (8) na druhom mieste hneď za celkovým víťazom výstavy, a v najväčšej triede mladých sučiek (11) bola naša Hanka na 3. mieste. Prekrásne sa predviedli aj šteniatka - Espresso s Eowyn, ktorý boli obidvaja ohodnotení ako Veľmi nádejní. To ozaj sú :) Samantha aj Damien získali v silnej konkurencii v dospelých triedach Výborný 2, res.CAC a Carlisle s Cucumberom sa pekne prezentovali v triede mladých.  

Psíci z C vrhu - Constantine, Carlisle a Cucumber boli na vyšetrení DBK - dysplázie bedrových kĺbov a všetci traja sa môžu pochváliť krásnymi a zdravými kĺbami - A/A.

Nové fotky majú: DavidoffDahliaEspresso, Eowyn, Elleya, Eloisee, Carisma Cara, Carpe Diem, Brahms, Captain Morgan a Cicero.

Na výstavách v zahraničí nás tento mesiac prezentovali Camembert a Eloisee (v Belgicku) a ešte v marci sa zúčastnil medzinárodnej výstavy Bond-James Bond v Španielskej Girone, kde sa umiestnil ako 1. vo svojej kategórii.

Pravidelne dostávame správy aj od potomstva Asana a Damiena, už to ani nestíhame sledovať aj všade v zahraničí. Nové fotografie, úspechy... za zmienku stoja napríklad úspešné Damienove odchovy na výstavách v Holandsku, alebo Asanov syn v Poľsku, ktorý zložil skúšky Nosework a jeho dcéra, ktorá vyhrala 2x po sebe najlepšieho juniora na medzinárodnej výstave.

Naše kólie sú modelmi pre medzinárodných kalendár chovateľov kólií na webe collie-online a Asanova fotka sa vyníma aj na obálke tohtoročného Klubového Spravodajcovi :) 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20.02.2018: 

Zúčastnili sme sa Maďarskej Klubovej výstavy v Budapešti - 17.2.2018 - s Damienkom, Dannym a Hankou. Výborne sa predviedli, a spoločne obsadili druhé, trietie aj štvrté miesto v kvalitnej konkurencii! Môžete si prezrieť fotogalériu z výstavy a aj nové fotky zúčastnených kólií :)

V Poľskej ch.s. Ekscelencja sa narodil krásny vrh po našom Asanovi - 4 sučky a 2 psíci.

Niekoľkým odchovom sme popridávali nové fotky - máme naozaj radosť, keď nás majitelia šteniatok potešia správami a obrázkami z nových domovov, ďakujeme!

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30.01.2018: 

Naše mladé sučky - Fantasy a Hanny už oslávili prvý rok, a tak sme ich vzali na RTG vyšetrenie kĺbov. Obe majú excelentný výsledok DBK A/A a DLK 0/0 - z čoho máme naozaj veľkú radosť!

Skvelé správy prišli aj z Poľska - Cicero splnil podmienky pre získanie titulu Junioršampióna, keď získal ďalší titul CAJC a prvé miesto v triede mladých na výstave v Sosnowci 28.1.2018.

Šteniatka z vrhu E sú už v nových domovoch... Espresso, Eowyn a Elleya zostali na Slovensku, Eywa cestovala do Poľska a Eloisee do Belgicka. Pridali sme im posledné spoločné aj samostatné fotky, všetky môžete nájsť na stránke vrhu E. Majiteľom šteniatok prajeme veľa radosti, spokojnosti a krásnych chvíľ so šteniatkami! ♥

V Španielsku nás 20.1.2018 reprezentoval Bond-James Bond na národnej výstave Martorell a získal ocenenie Výborný 1, res.CAC v triede strednej.

Nové fotky maju na stránke: krásavec Constantine, Carpe Diem, Captain Morgan, Davidoff, Dahlia, Tinky Winky a Bouboulina.

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

02.01.2018: 

Po pokojných Sviatkoch sme sa boli rozlúčiť s rokom 2017 na prechádzke v Poľsku - na vrchu Szyndzielna. Cestou domov sme sa zastavili aj na návšteve pozrieť potomstvo nášho Damiena u chovateľov v Poľsku. Môžete si prezrieť aj fotogalériu z výletu.

Šteniatkam z vrhu E sme spravili milé video vo veku 5 týždňoch :)  

Nové fotky sme pridali aj odchovancom Cicerovi a Cucumberovi.

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20.12.2017: 

Ukončili sme krásny rok ktorý nám veľa dal a my sme si ho naozaj užili aj našimi štvornohými, kóliáckymi členmi rodiny. Prajeme Vám všetkým zo srdca krásne, pokojné a požehnané Sviatky a všetko dobré v Novom Roku, nech je zas lepší než ten predchádzajúci! :)

Prišli nám aj posledné výstavné správy. Bond-James Bond nás prezentova na výstave v Španielsku (Alicante) a získal 2x ocenenie Výborný 1 a res.CAC!

Camembert sa zúčastnil výstavy v Belgicku, kde získal krásne druhé miesto - máme z neho veľkú radosť, rastie z neho veľký a veľmi elegantný psík!! >

Camembertov brat Carlisle sa zúčastnil prvej športovej súťaže - s paničkou si zabehli svoj prvý Cannicross, gratulujeme!

E-šteniatkam sme pridali nové fotky a spravili sme aj predvianočné videjko.  

Nové fotky sme dostali od majiteľov šteniatok - Davidoff, Camembert, aj Candy Crush.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

28.11.2017: 

S veľkou radosťou oznamujeme, že môžeme privítať na svete krásny vrh šteniatok! Viac fotiek a informácii o našom novom dvojfarebnom vrhu nájdete na stránkach E-vrhu. Všetky šteniatka sú zadané. Záujemcom o šteniatko z našej ch.s. odporúčame kontaktovať nás vopred, pri narodení už šteniatka bývajú väčšinou všetky rezervované...

Krásavec Cicero sa zúčastnil dvoch medzinárodných výstav Kielce (PL) - kde vyhral triedu mladých, a v sobotu sa stal aj najlepším juniorom pod posudzovaním Írskeho rozhodcu Gerarda Coxa! V šteniatkovských kategóriach sa prezentovali šteniatka po Damienkovi na výstave v Holandsku, a sučka po Asanovi vyhrala najlepšieho juniora a najlepšiu sučku výstavy v poľskom Raciborcze.

Nové fotky sme dostali od majiteľov šteniatok - Carpe Diem, Debussy, Captain Morgan a nafotili sme tiež našu rastúcu mládež Karlíka, Fantu a Hanku.

Môžete si pozrieť aj mix (poväčšinou mobilových) fotiek, ako sme strávili jeseň s kóliami :)

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

05.11.2017: 

Čo máme nové? My si užívame domácu pohodu, oddych v prírode a tešíme sa z fotiek a správ, ktoré dostávame z rodín našich šteniatok. 

Na výstavnom poli náš francúzsky syrček - Camembert - zvíťazil vo svojej triede na medzinárodnej výstave v Belgicku - Charleroi. Prezentovať sa začína aj potomstvo nášho Asana - Kayleen a Jewel Amnis Rhei sa umiestnili na výstavách v Nitre, Be Happy Branlico na výstavách v Poľskej Wroclawi, a dcérka v česku Connie Finestra vyhrala na výstave v Gliwiciach. Damienkove deti tiež zbierajú úspechy. V Komárome sa skvele prezentovali Indiana Jones Amnis rhei a súrodenci z Maďarska Hailey a Hop of Sherborne. Majiteľom a chovateľom srdečne gratulujeme a tešíme sa s nimi...

D-vrh sa nám rozutekal do sveta... svoje nové domovy šteniatka našli na Slovensku, v Rakúsku, Poľsku a Česku. Majiteľom prajeme mnoho radostí s drobcami, na ktoré tak trpezlivo čakali.

Po dlhej dobe sme nafotili nové fotky Samantičke a Damkovi, a niekoľko fotiek pridávame aj našim odchovancom z vrhu D - Dahlia, Davidoff a Donatellko a z vrhu B - Brahmsíkovi a Bondimu zo Španielska, ktorý Vás isto zaujme svojim mahagónovým kožúškom. 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

19.09.2017: 

Leto pomaly končí, a s ním aj naša aktívnejšia tohtoročná výstavná sezóna,... Niekoľko našich odchovancov sa zúčastnilo Špeciálnej výstavy kólií, ktorú usporiadal Klub chovateľov kólií a šeltií, s posudzovaním chovateľa a špecialistu na kólie. Zúčastnilo sa cez 60 kólií. Naši najmladší, Constantine vyhral 1.miesto v konkurencii 5 šteniatok a Carpe Diem zas 1.miesto sučiek s rovnakou veľkou konkurenciou. Asan vyhral triedu šampiónov, stal sa Víťazom špeciálnej výstavy a nakoniec najlepším psom! Na našu veľkú radosť sa najlepšiou sučkou stala Blanche, ktorá vyhrala triedu šampiónov u sučiek, a aby toho nebolo málo, stala sa najlepšou dlhosrstou kóliou výstavy!! Skvelé umiestnenia dosiahli aj Adelka, Fantasy, Carlisle, Cucumber, Cicero.. Asan s Blanche vyhral prvé miesto v súťaži "Najkrajší pár výstavy" a to najlepšie ešte po zotmení, na záver - získali sme prvé miesto v súťaži Najlepšia chovateľská stanica!!! Veľmi radi sme videli všetkých majiteľov našich odchovancov aj priateľov od kólií.

sdasdCez víkend na medzinárodných výstavách vyhral Cicero triedu dorastencov, Adelka získala CAC a res.CACIB v triede šampiónov a Blanche pri posúdní ďalšej špecialistky vyhrala CACIB a BOB - opäť najlepšia dlhosrstá kólia na výstave.

Môžete si prezrieť viac výsledkov a fotogalériu zo Špeciálnej výstavy. Niektorým odchovancom sme tiež pridali pár nových fotiek. Prajeme príjemne prezeranie stránok :)

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12.09.2017: 

Keďže je stále "neskoré leto" a ešte je možné zúčastniť sa vonkajších výstav v príjemnom počasí, cestovali sme do Maďarska na dve medzinárodné výstavy v Hodmezovasarhely. Jedna z nich bola posúdená špecialistkou a chovateľkou plemena zo Švédska. Veľmi sa tešíme nášmu chovateľskému úspechu v konkurencii, kedy sa nás Asan stal najlepším psom (CACIB, BOS) a naša Blanche najlepšou sučkou (CACIB, BOB, BIG 2.), najlepšou kóliou a nakoniec druhým najlepším psom z radu pastierskych a ovčiarskych psov na výstave!! Je to veľký úspech, navyše pre tak mladú sučku. Adelka v triede šampiónov získala 2x res.CAC a Fantasy v jeden deň vyhrala triedu mladých sučiek so známkou Výborná 1, CAJC, ako najmladšia zúčastnená. Môžete si pozrieť aj fotky z výstavy.

Náš odchovanec Camembert vyhral ocenenie Najlepšie šteňa v plemene na medzinárodnej výstave v Belgicku! Pár nových fotiek má aj Camembert aj jeho bratia: Cicero a Candy Crush a sestra Carpe Diem.

D-šteniatkam sme pridali nové fotografie vo veku 3 týždňov.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

27.08.2017: 

Narodili sa nám šteniatka! Privítali sme na svete drobčekov, ktorí nám robia veľkú radosť. Prvé fotky aj ich mená si môžete pozrieť na stránke D-vrhu.

Nové fotky sme pridali našim sučkám prineseným zo zahraničia: modrej Fante a zlatej Hanke.

Pridali sme aj pár oneskorených fotogalérií: z turistiky vo Vysokých Tatrách počas tohto leta, z krásneho výletu na Vysoké Skalky, z medzinárodnej výstavy v Krakowe (PL), z klubovej výstavy v Humpolci (CZ) a z medzinárodnej výstavy v Székesfehervárade (HU).

Máme aj nové fotky rastúcich šteniatok od Asana aj od Damienka - ktoré sú rozlezené po blízkych aj vzdialenejších krajinách. Damiho syn Indiana Jones z chovateľskej stanice Amnis Rhei je veľmi úspešný na výstavách - odteraz sa môže pýšiť aj titulom Šampión mladých. Potešila nás aj naša Diemka, ktorá sa krásne predviedla na Českej klubovke. Sme na ňu a aj jej majiteľku veľmi hrdí!

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10.08.2017: 

Kým my sme si užívali leto, niektorí odchovanci nás reprezentovali na výstavách v zahraničí:

Premiéru mal Camembert na medzinárodnej výstave v Belgicku - Liege, kde bol ocenený známkou Veľmi nádejný 1 a Najlepšie šteniatko v plemene. Jeho braček Cicero si v Poľsku taktiež išiel prvý krát omrknúť výstavy a získal skvelý posudok so známkou Veľmi nádejný 1. V Rumunskej Oradei všetko povyhrávali naše dievčatá - Blanška s Adel. Blanche vyhrala 3x CAC, res.CACIB a stala sa šampiónkou krásy! Adelka bola o krôčik pred svojou mladšou sestrou a vyhrala 3x CAC, CACIB, BOS a na dvoch výstavách sa stala tiež najlepšou kóliou v plemene na výstave a získala titul Grandšampiónky.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

06.07.2017:

Za posledné týždne máme až-až noviniek, a preto ich skúsime zhrnúť ešte skôr, než sa všetci (my aj vy:) ) rozutekáme na letné dovolenky a opäť raz nebude toľko času na počítače.

3.6.2017 sme si urobili výlet do Českého Humpolca, kde sa konala Klubová výstava posudzovaná veľmi známou Írskou špecialistkou a chovateľkou - Karen McDevitt. Asan vyhral silno obsadenú triedu otvorenú ako Výborný 1, CAC, Damko sa umiestnil medzi ôsmimi šampiónmi ako Výborný 3, malá Hanka vyhrala šteniatkovskú triedu, Fantička sa umiestnila vo svojej dorasteneckej triede na štvrtom mieste, a Blanši získala Výborná 1, CAJC, v najsilnejšie obsadenej triede s 9 mladými sučkami s komentárom v posudku "jasný víťaz triedy". Boli sme na výsledky veľmi veľmi hrdí, no šnúra pokračovala...

10.6.2017 sme odskočili do Maďarského Székesfeherváru, kde posudzoval opäť špecialista a chovateľ plemena - István Székely. Bola to premiérová výstava Karlíka - ktorý vyhral triedu a získal ocenenie Veľmi nádejný 1. Blanche s Adelkou v konkurencii vo svojich triedach zastali druhé miesta a Asanko sa stal najlepším psom na výstave s výsledkom Výborný 1, CAC, CACIB, BOS - týmto výsledkom splnil aj podmienky na získanie Maďarského šampionátu krásy! 

18.6.2017 sme navštívili Poľský Krakow - Blanche v najobsadenejšej triede mladých sučiek získala tretie miesto a Asan v triede šampiónov získal Výborný 1, CAC, CACIB a BOB - najlepšia dlhosrstá kólia na výstave. Týmito výsledkami splnil podmienky na získanie titulu INTERŠAMPIÓN - medzinárodný šampión krásy. Je to vrámci Európy najvyšší možný dosiahnuteľný šampionát. Ale ešte nekončíme...

1.7.2017 sme ukončili našu aktuálnu tour-de-shows na našom Slovensku. Na medzinárodnej výstave vo Veľkej Ide, kde posudzovala špecialistka a chovateľka plemena - Judith Korozs-Papp, sme predviedli nášho Damienka, ktorý v konkurencii získal Výborný 1, CAC, CACIB a tiež BOB (najlepšia dlhosrstá kólia výstavy). Týmto víťazstvom taktiež splnil podmienky na získanie titulu INTERŠAMPIÓN - medzinárodný šampión krásy. Ďakujeme jeho chovateľom, rodine Petríkovcov - za ich podporu, priateľstvo a možnosť mať nášho interšampióna Damika :)

Naše dievčatá Adelka a Blanche sa so svojom majiteľkou zúčastnili súťaže Jánošikového dogtrekkingu v Terchovej a dosiahli výborný čas. Potom pribrali do športujúcej partie aj nás s Damkom, a tak sme si urobili krásny výlet v našich Tatrách na Zelené pleso.

Ak sa nájde behom prázdnin nejaká chvíľa voľna, nahodíme fotogalérie zo spomínaných výletov a výstav... Všetkým vám prajeme krásne prežité leto! :)

Nové fotky sme pridali naším odchovancom: BacardiBrahmsCarisma CaraCarpe DiemCamembertCiceroCarlisleCandy CrushCicero a Captain Morgan. Ďakujeme, robí nám radosť každá jedna fotka nášho šteniatka a najmä to vedomie, že majitelia sú so svojim kóliackym členom rodiny od nás spokojní :)

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

22.05.2017:

Zúčastnili sme sa medzinárodnej výstavy v Poľskom Rzeszowe. Naša mladá kráska Blanche opäť v konkurencii zahviezdila, vyhrala svoju triedu mladých ako Výborná 1, CAJC a nakoniec sa stala aj najlepším juniorom v plemene - Junior BOB. Asanko sa prezentoval v triede šampiónov a získal známku Výborný 1. Môžete si pozrieť aj fotky z výstavy.  

V chovateľskej stanici Sherborne v Maďarsku sa narodilo 5 krásnych šteniatok po našom Damim.

V Írsku sa môže Sunnyho dcéra Verva Actis pýšiť dosiahnutím titulu Junioršampión Írska

Do nových domov sme odprevadili aj posledných dvoch chlapcov z C vrhu... Cicero si omotal okolo prsta mladú chovateľku v Poľsku a Camembert šťastne docestoval do domova v Belgicku, kde robí radosť svojej novej rodine v chovateľskej stanici of Ardennes Heart.

Doplnili sme fotky Damkovým šteniatkam a takisto Sunnyho potomstvu. Nové fotky nájdete aj u niektorých šteniatok z nášho minuloročného B-vrhu a aj tohtoročného C-vrhu.

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

25.04.2017:

Do rubriky "Naše kólie" sme pridali mladú nádej Hanny z Nemecka (Melina vom Traumland Woblitz-See), ktorá nám robí radosť už niekoľko dní.

Krásne správy máme aj od šteniatok z B vrhu - Blanche bola na RTG kĺbov a boli ohodnotené ako A/A a 0/0 - veľmi sa tešíme. James Bond nás reprezentoval v Španielsku na klubovej výstave, kde si odniesol známku Výborný. Sunnyho dcéra v Írsku sa zúčastnila dvoch výstav v Dubline a oba razy získala ocenenie Výborná & Najlepšia mladá sučka.

Krásne správy dorazili aj z HolandskaDamien sa stal otcom 4 šteniatok v ch.s. Lovely Bears. V ten istý deň prišla sms z Poľska, kde sa Sunnymu narodilo 5 šteniatok v ch.s. Branlico.

Našim šteniatkam z vrhu C sme pridali nové fotky od majiteľov - ďakujeme za výbornú starostlivosť. 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13.04.2017:

Čas letí nesmierne rýchlo a naše C-šteniatka sa už rozutekali do nových domovov. Všetky šteniatka majú veľmi sympatické a starostlivé rodinky, ktorým prajeme čo najviac radosti s našimi odchovancami! Pri každom šteniatku nájdete tiež doplnené fotky ešte aj z posledných dní u nás. Spoločnosť nám ešte nejaký čas budú robiť Camembert s Cicerom.

8.4.2017 sme sa zúčastnili Klubovej výstavy kólií v Žiline. Fantasy vyhrala triedu šteniatok ako Veľmi nádejná 1, Adelka sa umiestnila v poradí ako Výborná 4 v triede otvorenej, Sunny vyhral res.CAC v triede šampiónov, umiestnil sa za celkovým víťazom výstavy! Dami súťažil v triede čestnej a získal ocenenie Výborný 1, BIS čestnej triedy a tú najlepšiu cenu, akú doteraz vyhral - krásnu 5 litrovku Goralskej slivovice :) Samozrejme, on ju skúšať nebude... Hviezdou výstavy od nás bola naša mladá Blanche, ktorá bola ocenená ako Výborná 1, CAJC, Klubový víťaz mladých a dokonca Junior BOB - Najlepší junior na výstave spomedzi 27 prihlásených juniorov z viacerých krajín!!! Je to obrovský úspech, o to viac si ho vážime, keďže posudzovateľkov bola pani Duna Jones, skúsená a dlhoročná anglická chovateľka a posudzovateľka. ---) Fotogaléria z výstavy

Aktualizovali sme stránky potomstva našich psíkov - skompletizovali sme informácie aj fotky Sunnyho šteniatok a takisto aj Damienkových šteniatok.

Nové fotky sme pridali našim kóliackym modelom: Fantasy, Blanche, Sunny, Damien, Bublinka, Brahms, Adelka

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20.03.2017:

Našim šteniatkam priebežne pridávame nové fotky aj videá - nájdete ich na stránke C vrhu. Teraz sme doplnili fotky vo veku 5 a pol týždňa. 

Nielen u nás sa šteniatkovalo - ale aj u ďalších chovateľov vďaka našim psíkom :) Sunny sa stal otcom J-vrhu a K-vrhu v ch.s. Amnis Rhei (SK), vrhu C v ch.s. Finestra (CZ), vrhu L v ch.s. In Pleno (PL) a očakávame narodenie B-vrhu v ch.s. Branlico (PL). Damien sa stal otcom 9 B-šteniatok v ch.s. Yaless Blue (SK) a v apríli sa mu narodia šteniatka v ch.s. Lovely Bears (Holandsko). 

Nové fotky sme pridali našim odchovancom: BrahmsíkBondieBlancheAdelka

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

01.03.2017:

Máme mnoho krásnych noviniek, ktoré sa udiali za posledných pár týždňov. Bohužiaľ, času je teraz kvôli iným povinnostiam minimum, a preto ostatné novinky pridáme zanedlho, v ďalšej aktualizácii, takže pokojne sledujte naše stránky :) Dnes spomenieme len dve najväčšie radostné správy:

7.2.2017 sa nám narodili krásne šteniatka zlatej farby z lukratívneho, zahraničného spojenia. Viac informácií aj fotiek môžete nájsť na stránke C-vrhu. Každé šteniatko už má aj svoj profil s fotografiam. Všetky šteniatka sú zadané - záujemcom o šteniatko kólie z našej chovateľskej stanici odporúčame ozvať sa trošku dopredu, väčšinou sú šteniatka rezervované už pred narodením.

Máme nového člena nášho tímu - je ním blue-merle sučka Fantasy, ktorú sme si doniesli z Holandska v tento víkend. Ako aj samotné meno hovorí - je naozaj fantastická v každom ohľade. Uvedomujeme si jej kvality a jedinečnosť - o to viac sme vďační za dôveru, priateľstvo i nadviazanú spoluprácu s Fantasinými chovateľmi.  

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pretože je toho už za uplynulé roky viac, všetky novinky z r. 2012-17 nájdete na tomto odkaze.